wynagrodzeń w Polsce
Dyrektorach HR i Menedżerach Compensation & Benefits – odpowiedzialnych za tworzenie polityki wynagrodzeń oraz budowanie transparentnej i równościowej kultury organizacyjnej.
HR Business Partnerach – którzy chcą wzmocnić pozycję jako strategiczni partnerzy biznesu i liderzy zmian w organizacji.
Specjalistach i Ekspertach HR – chcących zrozumieć, jak przepisy dotyczące równości wynagrodzeń mogą wpłynąć na ich organizację i jak skutecznie zarządzać zmianą w tym obszarze.
Kierownikach ds. Employer Brandingu – .którzy chcą wykorzystać jawność wynagrodzeń jako narzędzie budowania zaufania i atrakcyjności marki pracodawcy.
Wstęp Joanna Cur – autorka
1. Czym jest Dyrektywa 2023/970?
2. Mity na temat jawności wynagrodzeń
3. Przejrzystość wynagrodzeń – co to oznacza?
4. Zasady wdrażania Dyrektywy
5. Luka płacowa w Europie i w Polsce
6. Przyczyny nierówności wynagrodzeń
7. Definicja luki płacowej i jej wyliczanie
8. Regulacje dotyczące pracodawców
9. Zasady rekrutacji pracowników
10. Obowiązki pracodawcy dotyczące wynagrodzeń
11. Zasady raportowania luki płacowej
12. Zasady wspólnej oceny wynagrodzeń
13. Ochrona praw pracowników
14. Co można zrobić już dzisiaj?
Joanna Cur – radczyni prawna, właścicielka, specjalistka prawa pracy, właścielka Kancelarii Radcy Prawnego Joanna Cur, wykładowca akademicki.
Posiada 25-letnie doświadczenie w biznesie, w tym 10-letnie w praktyce prawa pracy i HR, w szczególności w zakresie zatrudniania i zwolnień pracowniczych, rekrutacji, RODO, planowania i rozliczania czasu pracy.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z przeciwdziałaniem mobbingowi oraz równym traktowaniem w zatrudnieniu. Ceniona za biznesowe podejście i skuteczność. Przez 8 lat zarządzała dużymi zespołami sprzedażowymi w T-Mobile Polska S.A. w rynku B2C.
Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu prawa pracy i HR. Wykłada prawo pracy, na studiach podyplomowych na Uczelni Łazarskiego oraz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest członkiem zespołu redakcyjnego w HR Business Partner - czasopismo, ekspertką w Dobrej Fundacji – fundacji szerzącej wiedzę na temat przeciwdziałania mobbingowi, prelegentką na ogólnopolskich konferencjach oraz autorką wielu artykułów o tematyce prawniczej i HR, które ukazały się m.in. w: „Forbes Polska”, „Rzeczpospolita”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Gazeta Wyborcza”, „Press.pl”, „HR Business Partner”, „Edukacja Prawnicza”, „HR na Szpilkach”, „Hello Zdrowie”.
W 2023 r. wyróżniona przez Forbes Polska w konkursie „50 po 50”.
Joanna Cur - radczyni prawna, właścicielka, specjalistka prawa pracy, właścielka Kancelarii Radcy Prawnego Joanna Cur, wykładowca akademicki.